Jeden standard jakości

Jeden standard jakości

Naszą misją jest zapewnienie 7 miliardom ludzi na świecie dostępu do leków najwyższej jakości. Ale dostępność to coś więcej niż tylko pełne półki w aptekach.
Dostępność to przede wszystkim właściwe polityki, o które walczymy. Takie, które zapewnią dostępność do leków. Takie, które zmienią regulacje prawne ograniczające dostępność leków. Wreszcie takie, które promują jeden światowy standard jakości.

Dlaczego tak nam na tym zależy?

Ponieważ wierzymy, że możemy zapewnić dostęp do bezpiecznych i skutecznych leków - w rozsądnej cenie - ludziom, którzy ich potrzebują na całym świecie.

Polityki, które wspieramy

Promowanie jednego standardu jakości

Legislacja Stanów Zjednoczonych, w tym ustawa o bezpieczeństwie żywności i stosowania leków oraz innowacjach, a także poprawki dotyczące opłat za używanie leków generycznych, poszerzają globalny zasięg Agencji ds. Żywności i Leków ( FDA) i zapewniają regularne inspekcje oraz stosowanie wysokich standardów w zakładach produkcyjnych, które zaopatrują amerykański rynek w produkty farmaceutyczne.

Zwiększanie stosowania leków generycznych

W Stanach Zjednoczonych, w latach od 2003 do 2012, dzięki wykorzystaniu leków generycznych zaoszczędzonych zostało ponad 1 bilion USD.

Propagowanie dostępu do leków biopodobnych

Leki biopodobne są ekwiwalentami drogich leków biologicznych na takie choroby jak stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca czy też rak. Promujemy skuteczne sposoby ich rejestracji, które pozwalają na substytucję oraz zwiększają dostęp pacjentów do tańszych wysokiej jakości leków biologicznych i ograniczają wydatki na opiekę zdrowotną.

Budowanie świadomości nt. wstrząsu anafilaktycznego

Alergia pokarmowa jest najczęstszą przyczyną wstrząsu anafilaktycznego - zagrażającej życiu reakcji alergicznej, która wymaga natychmiastowego leczenia epinefryną. Na alergie pokarmowe cierpi około 8% dzieci w Stanach Zjednoczonych. Wspieramy politykę, która rozszerza dostęp do strzykawek automatycznych z epinefryną do szkół i innych instytucji publicznych.

Powstrzymywanie epidemii HIV/AIDS

Około 34 milionów ludzi w krajach rozwijających się jest zarażonych wirusem HIV, który powoduje AIDS. Dwadzieścia osiem milionów wymaga leczenia, ale tylko niecała jedna czwarta ma do niego dostęp. Popieramy przeznaczanie funduszy na skuteczne metody leczenia i prewencji HIV/AIDS.

Ostatnia aktualizacja  2018-05-14