PL
 
PL

Mylan na świecie

Zamknij

Prosimy wybrać jedną z naszych stron internetowych z poniższej listy.

 1. Afryka

  1. Republika Południowej Afryki
   1. English
 2. Ameryki

  1. Brazil
   1. Português brasileiro
  2. Kanada
   1. English
   2. Français
  3. Stany Zjednoczone
   1. English
 3. Azja

  1. Indie
   1. English
  2. Japonia
   1. 日本語
 4. Europa

  1. Austria
   1. Deutsch
  2. Belgia
   1. Français
   2. Nederlands
  3. Bułgaria
   1. България
  4. Dania
   1. Dansk
  5. Finlandia
   1. Suomi
  6. Francja
   1. Français
  7. Grecja
   1. Ελληνικά
  8. Hiszpania
   1. Español
  9. Holandia
   1. Nederlands
  10. Irlandia
   1. English
  11. Niemcy
   1. Deutsch
  12. Norwegia
   1. Norsk
  13. Polska
   1. Polski
  14. Portugalia
   1. Português
  15. Republika Czeska
   1. Čeština
  16. Rumunia
   1. Romanian
  17. Serbia
   1. Serbian Latin
  18. Słowacja
   1. Slovenský
  19. Słowenia
   1. Slovenian
  20. Szwajcaria
   1. Deutsch
   2. English
  21. Szwecja
   1. Svensk
  22. Węgry
   1. Magyar
  23. Wielka Brytania
   1. English
  24. Włochy
   1. Italiano
 5. Rejon Pacyfiku

  1. Australia
   1. English
  2. Nowa Zelandia
   1. English

Mylan jest również dumny z prowadzenia działalności w następujacych krajach.

 1. Maroko
 2. Tajwan
 1. Singapur
Dec 19, 2018

Biopodobny adalimumab pomaga zapewnić pacjentom z reumatoidalnym zapaleniem stawów dostęp do leczenia biologicznego

Ostatnie badanie opublikowane przez Komisję Europejską / IQVIA, dotyczące penetracji leków biopodobnych z września 2018 r.[1] wykazało, że w krajach Europy Środkowej i Wschodniej dzięki lekom biopodobnym z potrzebnego leczenia biologicznego korzysta dwa razy więcej pacjentów.

Prof. Srđan Novak, wiceprezydent Stowarzyszenia Lekarzy Reumatologów w Chorwacji, kraju będącego tegorocznym gospodarzem kongresu Central European Congress of Rheumatology: "Spodziewamy się, że terapie biopodobne, obok innych czynników, przyczynią się do zwiększania dostępności do terapii biologicznej".

6 grudnia 2018 r. w Zagrzebiu Chorwacka Liga Przeciw Reumatyzmowi we współpracy z Firmą Mylan zorganizowała posiedzenie okrągłego stołu ekspertów z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, którego temat przewodni brzmiał: "Leki biopodobne - szansa dla pacjentów i systemów opieki zdrowotnej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej". Panel dyskusyjny odbył się w ramach Środkowoeuropejskiego Kongresu Reumatologiczego 2018 (https://cecr2018.hr). Wydarzenie zgromadziło ekspertów z kraju organizującego panel, między innymi z Chorwackiej Agencji Leków, wybitnych specjalistów w dziedzinie reumatologii z Chorwacji i innych krajów Europy, a także przedstawicieli Firmy Mylan.

Podczas spotkania omówiono temat dostępu pacjentów do leczenia biopodobnego w terapii rematoidalnego zapalenia stawów. Biopodobny adalimumab Firmy Mylan  został zatwierdzony przez Komisję Europejską we wrześniu 2018 r. Biopodobny adalimumab Firmy Mylan jest wskazany w leczeniu szeregu dermatologicznych, gastroenterologicznych i reumatologicznych chorób autoimmunologicznych, m. in. w łuszczycy, chorobie Leśniowskiego-Crohna, reumatoidalnym i łuszczycowym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa i innych - podobnie jak oryginalny produkt referencyjny.

Choroby autoimmunologiczne stanowią coraz poważniejszy i wciąż rosnący problem zdrowotny na świecie. Częstość ich występowania  znacząco wzrosła w ciągu ostatnich 30 latach . Tempo wzrostu ilości zachorowań wynosi obecnie ok. 19,1% rocznie.[2] Terapie biologiczne, zarejestrowane i wprowadzone do leczenia około dziesięciu lat temu, były przełomem w leczeniu chorób autoimmunologicznych, jednak wysokie koszty terapii wpłynęły na ich ograniczone zastosowanie.[3]

Aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie zapotrzebowania na terapie stosowane w leczeniu chorób autoimmunologicznych, systemy opieki zdrowotnej szukają sposobów na dostarczanie wysokiej jakości, ale jednocześnie tańszych leków dla swoich pacjentów. Leki biopodobne, takie jak adalimumab firmy Mylan, mają szansę odegrać w tym kontekście ważną rolę, umożliwiając zapewnienie lepszej dostępności cenowej  niż w przypadku biologicznych produktów referencyjnych, przy zachowaniu porównywalnego poziomu bezpieczeństwa i skuteczności terapii. Ponieważ adalimumab jest przeznaczony do długotrwałego stosowania, lek biopodobny może pomóc wygenerować znaczne oszczędności w systemach opieki zdrowotnej, które można zainwestować w lepszą kontrolę i diagnostykę chorób, lepszą edukację pacjenta lub objąć leczeniem większą grupę pacjentów.

Prof. Srđan Novak, Wiceprezydent Stowarzyszenia Lekarzy Reumatologów w Chorwacji powiedział: "Spodziewamy się, że terapie biopodobne, obok innych czynników, przyczynią się do zwiększania dostępności terapii biologicznej dla pacjentów".

Katinka Giezeman, Dyrektor ds. Medycznych Mylan Europe, powiedziała: „W ramach naszego zobowiązania do zapewnienia lepszego dostępu do wysokiej jakości leków, Mylan zareagował na rosnące zapotrzebowanie na terapie biologiczne. Wprowadzenie biopodobnego adalimumabu Mylan w grupie  pierwszych leków biopodobnych zatwierdzonych w Europie, stanowi kamień milowy dla naszej firmy, a także istotne rozszerzenie możliwości leczenia pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak np. reumatoidalne zapalenie stawów w krajach Europy Środkowej i Wschodniej".

Jozef Belcik, Dyrektor regionalny CEE Cluster w Mylan, powiedział: "Z przyjemnością przedstawiamy biopodobny adalimumab firmy Mylan, który będzie dostępny w krajach Europy Środkowo-Wschodniej od pierwszych miesięcy przyszłego roku. W tym regionie leczenie chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, stanowi duże obciążenie dla społeczeństwa. Wprowadzenie biopodobnego leku zawierającego adalimumab wzmacnia nasze zaangażowanie w opracowywanie bardziej przystępnych metod leczenia i działania na rzecz zwiększenia dostępu pacjentów do leków poprawiających jakość życia, przy jednoczesnym wsparciu rządów, dając im mozliwości efektywnego zarządzania budżetem ochrony zdrowia”.

Nowe badanie opublikowane przez Komisję Europejską / IQVIA, dotyczące penetracji leków biopodobnych z września 2018 r. pokazuje, że w krajach Europy Środkowo-Wschodniej dzięki możliwościom, jakie niosą leki biopodobne, z terapii biologicznej korzysta dwa razy więcej pacjentów, przy tym nie obciążając dodatkowo budżetu opieki zdrowotnej. Niesie to nadzieję dla znacznej liczby pacjentów, którzy wciąż nie mają dostępu do terapii biologicznej z powodu wysokich kosztów referencyjnych leków biologicznych.

Terapie biopodobne umożliwiają także wygenerowanie znaczących oszczędności w systemach opieki zdrowotnej: skumulowane potencjalne oszczędności dla systemów opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych  dzięki stosowaniu leków biopodobnych mogą przekroczyć 50 mld EUR łącznie i sięgnąć nawet 100 mld EUR (w latach 2016 - 2020).[4] Aktualnie w Europie, w terapii różnych schorzeń jest  zatwierdzonych i rejestrowanych ponad 45 leków biopodobnych (do 15 leków referencyjnych).[5]

Chorwacka Liga Przeciwko Reumatyzmowi - CLPR

Chorwacka Liga Przeciw Reumatyzmowi (CLPR) jest stowarzyszeniem o charakterze non-profit, o profilu społeczno-edukacyjnym i informacyjnym. CLPR skupia pacjentów z chorobami reumatycznymi i lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie medycyny. Podstawowym obszarem działań CLPR jest rozpowszechnianie wiedzy na temat chorób reumatycznych, a także udzielanie  porad dotyczących ich profilaktyki i leczenia. CLPR zapewnia także porady prawne i jeśli to możliwe, udziela  wsparcia materialnego i fizycznego w zakresie adaptacji pomieszczeń mieszkalnych, organizowania rehabilitacji, dostarczania pomocy medycznej i leków. CLPR jest zaangażowana w edukację pracowników służby zdrowia, a także w prowadzenie zespołowych prac badawczych z aktywnym udziałem pacjentów. CLPR została założona w 1992 roku przez prof. Ivo Jajića jako prawny następca Zagrzebskiego Towarzystwa Reumatologów. Siedziba CLPR znajduje się w Klinice Reumatologii, Medycyny Fizycznej i Rehabilitacji Szpitala Klinicznego Sióstr Miłosierdzia w Zagrzebiu, który jest ośrodkiem referencyjnym  w leczeniu  Reumatycznych Chorób Zapalnych Chorwackiego Ministerstwa Zdrowia.

Mylan

Firma Mylan jest globalną spółką działającą w obszarze ochrony zdrowia i farmacji, skupiającą się na wyznaczaniu nowych standardów w opiece zdrowotnej. Pracujemy wspólnie na całym świecie, aby zapewnić dostęp do wysokiej jakości leków dla 7 miliardów ludzi. W portfolio firmy znajduje się blisko 7500 produktów wprowadzonych do obrotu na całym świecie, w tym stosowanych w obszarze terapii antyretrowirusowych, z których korzysta około 50% osób leczonych przeciwko HIV /AIDS w krajach rozwijających się. Nasze produkty są dostępne w ponad 165 krajach. Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów aktywnych składników farmaceutycznych. Każdy z naszych 35 000 pracowników jest oddany idei tworzenia lepszego zdrowia dla lepszego świata. Więcej o nas znajdziecie Państwo na stronach: www.mylan.com i www.mylan.com.pl.[1] IQVIA Report 2018: The impact of biosimilar competition in Europe. https://ec.europa.eu/docsroom/documents/31642, page 21; in anti-TNF market, for CEE Countries - Poland, Czech, Slovakia, Slovenia, Greece, Hungary, Bulgaria, Romania, Austria - in average, treatment days per capita grew 1.98 times (from launch of first biosimilar to 2017) and prices decreased 12.67%.  Last accessed 17-Nov-2018

[2] Lerner A, Jeremias P, Matthias T. The World Incidence and Prevalence of Autoimmune Diseases is Increasing. International Journal of Celiac Disease 2015; 3: 151-155.

[3] Péntek M, Lakatos PL, Oorsprong T, Gulácsi L, Pavlova M, Groot W, et al. Access to biologicals in Crohn’s disease in ten European countries. World J Gastroenterol 2017: 23(34): 6294-6305.

[4] Based on IMS and Medicines for Europe data. https://www.medicinesforeurope.com/wp-content/uploads/2016/03/IMS-Institute-Biosimilar-Report-March-2016-FINAL.pdf page 1. Last accessed 17-Nov-2018

[5] IQVIA Institute for Human Data Science. Advancing Biosimilar Sustainability in Europe. A Multi-Stakeholder Assessment, Sep-2018. Available at: https://www.iqvia.com/-/media/iqvia/pdfs/institute-reports/advancing-biosimilar-sustainability-in-europe.pdf?_=1538966545756 page 2. 

Last accessed 17-Nov-2018

Ostatnia aktualizacja  2018-05-14