PL
 
PL

Mylan na świecie

Zamknij

Prosimy wybrać jedną z naszych stron internetowych z poniższej listy.

 1. Afryka

  1. Republika Południowej Afryki
   1. English
 2. Ameryki

  1. Brazil
   1. Português brasileiro
  2. Kanada
   1. English
   2. Français
  3. Stany Zjednoczone
   1. English
 3. Azja

  1. Indie
   1. English
  2. Japonia
   1. 日本語
 4. Europa

  1. Austria
   1. Deutsch
  2. Belgia
   1. Français
   2. Nederlands
  3. Bułgaria
   1. България
  4. Dania
   1. Dansk
  5. Finlandia
   1. Suomi
  6. Francja
   1. Français
  7. Grecja
   1. Ελληνικά
  8. Hiszpania
   1. Español
  9. Holandia
   1. Nederlands
  10. Irlandia
   1. English
  11. Niemcy
   1. Deutsch
  12. Norwegia
   1. Norsk
  13. Polska
   1. Polski
  14. Portugalia
   1. Português
  15. Republika Czeska
   1. Čeština
  16. Rumunia
   1. Romanian
  17. Serbia
   1. Serbian Latin
  18. Słowacja
   1. Slovenský
  19. Słowenia
   1. Slovenian
  20. Szwajcaria
   1. Deutsch
   2. English
  21. Szwecja
   1. Svensk
  22. Węgry
   1. Magyar
  23. Wielka Brytania
   1. English
  24. Włochy
   1. Italiano
 5. Rejon Pacyfiku

  1. Australia
   1. English
  2. Nowa Zelandia
   1. English

Mylan jest również dumny z prowadzenia działalności w następujacych krajach.

 1. Maroko
 2. Tajwan
 1. Singapur
Feb 18, 2018

Traumon – z miejsca usuwa ból

Skuteczny lek w żelu na bóle mięśniowo-szkieletowe i stany zapalne

Jak wynika z badań specjalistów zajmujących się leczeniem bólu, aż co czwarty Polak zmaga się z problemem przewlekłego bólu. Jednak wiele osób z różnych przyczyn nie może lub nie powinno stosować przeciwbólowych leków doustnych. Alternatywą dla wielu pacjentów może być lek stosowany miejscowo. Traumon to skuteczny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w postaci dobrze wchłaniającego się żelu.

Przewlekły ból – problem wielu Polaków

Aż 27% Polaków doświadcza bólu przewlekłego. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są główną przyczyną dolegliwości bólowych w ogólnej populacji. Do najczęstszych jego przyczyn należy choroba zwyrodnieniowa stawów (34%) oraz urazy i wypadanie dysku międzykręgowego (16%) (Wordliczek, Dobrogowski, 2017). Bóle te dotyczą często osób starszych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając im codzienne funkcjonowanie, np. chodzenie, schylanie się czy klękanie. Mimo że problem przewlekłego bólu jest powszechny, wiele osób nie wie, jak sobie z nim radzić lub leczy się w sposób, który nie jest dla nich wskazany.

Dostępny również dla wymagających pacjentów

Wśród osób cierpiących z powodu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów, czy zmianom reumatycznym, bardzo często znajdują się osoby w podeszłym wieku. Co istotne, osoby te bardzo często równocześnie leczą się z powodu chorób układu krążenia czy przewodu pokarmowego. Oba te czynniki: wiek oraz towarzyszące choroby, sprawiają, że takie osoby są w tzw. grupie podwyższonego ryzyka i nie każda terapia przeciwbólowa jest dla nich odpowiednia czy bezpieczna. Skuteczną alternatywą w terapii bólu i stanów zapalnych we wspomnianych schorzeniach może być stosowanie leku Traumon w postaci 10% żelu.

Unikatowa substancja – lepsza redukcja bólu

Traumon to skuteczny, silny lek z grupy NLPZ do stosowania miejscowego, który z powodzeniem może być stosowany w terapii bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa czy kolan, a jednocześnie ma korzystny profil bezpieczeństwa. Traumon posiada unikatową substancję czynną: etofenamat o potwierdzonej naukowo skuteczności.

Traumon jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym do stosowania miejscowego, który wyróżnia się efektywnym wchłanianiem przezskórnym, dzięki czemu odpowiednia ilość leku trafia dokładnie w miejsce, które wymaga leczenia.

Prosto w źródło bólu

Etofenamat zawarty w leku Traumon kumuluje się w tkankach zmienionych zapalnie. To sprawia, że Traumon skutecznie tłumi proces zapalny, działa przeciwbólowo i leczniczo w zmienionym chorobowo miejscu.

Właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne leku Traumon pozwalają na skuteczną terapię objawową bólu w przebiegu kontuzji czy choroby zwyrodnieniowej stawów. Dodatkowo miejscowe podanie leku Traumon wydaje się być alternatywą dla pacjentów z chorobą wrzodową żołądka czy dwunastnicy.  

Referencje:

Rannou F. et al. Seminaris in Arthritis and Rheumatism 2016; 45:18-21
Rechziegler H. Perkutene Therapie mit nicht-steroidalen Antiphlogistika. Therapiewoche 1986, 36: 4674-83
Wordliczek J., Dobrogowski J., Leczenie Bólu, Wyd. PZWL, Warszawa 2017
Charakterystyka Produktu Leczniczego Traumon 100 mg/g, żel, Traumon 100mg/ml, aerozol na skórę, roztwór

TRAUMON

Substancją czynną leku Traumon jest etofenamat.

Lek Traumon jest dostępny w formie:

Traumon żel w tubie (10% żel), w opakowaniu o pojemności 50 g i 100 g (nowość)

Traumon aerozol (10% roztwór) o pojemności 50 ml

Jak stosować lek Traumon?

Traumon w postaci żelu podaje się wyciskając na skórę w miejscu stanu zapalnego ok. 5 cm substancji i delikatnie wmasowując ją w skórę. Aerozol stosuje się rozpylając na skórę w miejscu stanu zapalnego ok. 7 dawek substancji.

Traumon w postaci żelu o pojemności 50 g kosztuje ok. 21,25 PLN*
Teraz dostępne również nowe, większe opakowanie – 100 g. 
Lek Traumon jest dostępny w aptekach bez recepty.

* Cena na podstawie: Empendium Leki - Indeks Leków Medycyny Praktycznej, 23.11.2017

1. NAZWA: Traumon (Etofenamatum) 2. SKŁAD: 1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu (Etofenamatum). 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: żel 4. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Tępe urazy, takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych. Reumatyzm pozastawowy: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych, tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony), zapalenie nadkłykci. 5. PRZECIWWSKAZANIA: Leku Traumon nie należy stosować: w przypadku nadwrażliwości na etofenamat, kwas flufenamowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku; w trzecim trymestrze ciąży; u dzieci i młodzieży, ze względu na niewystarczające dane kliniczne w tych grupach pacjentów.

6. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: MEDA AB, Szwecja. Pełna informacja o leku dostępna na życzenie w: BGP Products Poland Sp. z o.o. ul. Postępu 21b, 02-676 Warszawa, tel. +48 22 546 64 00

ETO-2017-0038

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych  i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Ostatnia aktualizacja  2018-05-14