Poznaj Viatris

Mylan jest teraz częścią Viatris, nowej globalnej firmy farmaceutycznej, której celem jest umożliwienie ludziom zdrowszego życia na każdym jego etapie.

Chociaż strona internetowa Mylan pozostaje na razie aktywna, zachęcamy do odwiedzenia strony Viatris, aby dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w zwiększanie dostępu do wysokiej jakości leków dla pacjentów, kiedykolwiek i gdziekolwiek ich potrzebują.

Sep 1, 2021

Influvac Tetra sezon grypowy 2021-2022 dostępność szczepionki

W obecnym sezonie grypowym Mylan planuje dostarczyć w drugiej połowie września do Polski szczepionkę przeciw grypie Influvac Tetra w dwóch wariantach:

  1. Szczepionkę w opakowaniu pojedynczym, dystrybuowaną wyłącznie przez hurtownie farmaceutyczne, objętą refundacją przez Ministra Zdrowia Profilaktyka grypy u osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj.: 1) po transplantacji narządów, 2) chorujących na niewydolność układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, niewydolność nerek, nawracający zespół nerczycowy, choroby wątroby, choroby metaboliczne (w tym cukrzycę), choroby neurologiczne i neurorozwojowe; 3) w stanach obniżonej odporności (w tym po przeszczepie tkanek i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego) oraz u kobiet w ciąży.
    link do rozporządzenia


  2. Szczepionkę w opakowaniach zbiorczych (10 strzykawek) nie objętą refundacją – dedykowaną dla instytucji/szpitali/przychodni/punktów szczepień przez podmioty wskazane przez Ministra Zdrowia – RARS (Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych)
    https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/1581

 Lista dystrybutorów szczepionki Influvac Tetra (opakowania pojedyncze) objętej refundacją MZ, którzy potwierdzili odbiór będzie dostępna po 20 września.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z:
Biuro prasowe Viatris / Mylan
e-mail: grypa.biuroprasowe@expertpr.pl
Magdalena Owoc, tel.: 607 404 138

Ostatnia aktualizacja  2021-09-01