Poznaj Viatris

Mylan jest teraz częścią Viatris, nowej globalnej firmy farmaceutycznej, której celem jest umożliwienie ludziom zdrowszego życia na każdym jego etapie.

Chociaż strona internetowa Mylan pozostaje na razie aktywna, zachęcamy do odwiedzenia strony Viatris, aby dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w zwiększanie dostępu do wysokiej jakości leków dla pacjentów, kiedykolwiek i gdziekolwiek ich potrzebują.

Sep 1, 2021

Influvac Tetra sezon grypowy 2021-2022 dostępność szczepionki


Firma Viatris / Mylan rozpoczęła dostawy szczepionki przeciw grypie Influvac Tetra® do Polski, na nadchodzący sezon grypowy 2021-2022

Kierując się swoją misją - zaangażowania w poprawę zdrowia publicznego poprzez zapobieganie chorobom, Viatris / Mylan w każdym sezonie stara się dostarczyć maksymalną liczbę szczepionek przeciw grypie do Polski.

Ubiegły sezon pokazał nam, że zainteresowanie pacjentów przekraczało możliwości zaszczepienia się, dlatego w tym sezonie deklarujemy dostarczenie sumarycznie znacząco większej ilości dawek szczepionek na polski rynek, co demonstruje nasze silne zaangażowanie w ochronę  zdrowia naszych obywateli przed nadchodzącym sezonem grypowym.

Jako jeden z głównych producentów na rynku szczepionek przeciw grypie, ściśle współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia i innymi kluczowymi interesariuszami, traktując priorytetowo zapewnienie dostępności, dostarczając na rynek nasze szczepionki przeciw grypie na czas przed rozpoczęciem sezonu grypowego.

Kolejny sezon szczepień 2021-2022 już się rozpoczyna dlatego niniejszym informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję w Polsce szczepionki przeciw grypie Influvac Tetra, która już jest dostępna w aptekach.

Od ponad 70 lat nasza szczepionka przeciw grypie jest opracowywana  w celu ochrony społeczności przed grypą.

W czasach, gdy kluczem do bezpieczeństwa i zdrowia jest przygotowanie, jesteśmy gotowi do odegrania swojej roli.

Influvac Tetra, (opakowania pojedyncze) zawiesina do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce, 1 dawka, kod EAN: 05909991347352, dystrybuowana wyłącznie przez hurtownie farmaceutyczne; jest objęty refundacją przez Ministra Zdrowia w zakresie wskazań: profilaktyka grypy u osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj.:

1) po transplantacji narządów,
2) chorujących na niewydolność układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, niewydolność nerek, nawracający zespół nerczycowy, choroby wątroby, choroby metaboliczne (w tym cukrzycę), choroby neurologiczne i neurorozwojowe;
3) w stanach obniżonej odporności (w tym po przeszczepie tkanek i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego)
cena detaliczna 51,52 zł, wysokość dopłaty świadczeniobiorcy (50%) 25,76 zł
oraz
4) dla kobiet w ciąży – dostępne bezpłatnie

Na podstawie Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 20 sierpnia 2021 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 września 2021 r. https://www.gov.pl/web/zdrowie/obwieszczenie-ministra-zdrowia-z-dnia-20-sierpnia-2021-r-w-sprawie-wykazu-refundowanych-lekow-srodkow-spozywczych-specjalnego-przeznaczenia-zywieniowego-oraz-wyrobow-medycznych-na-1-wrzesnia-2021-r

Poniżej lista dystrybutorów szczepionki Influvac Tetra (opakowania pojedyncze), którzy potwierdzili odbiór:
- PGF S.A, FARMACOL Logistyka Sp.z o.o, NEUCA S.A., HURTAP S.A., SLAWEX; SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o,
- Centrala Farmaceutyczna CEFARM  S.A., MEDICARE Galenica Sp. z o.o., MULTIPHARME S.A.; LUBFARM S.A.
- NOVO S.A.; URTICA Sp. z o.o; BIEŃKOWSKI; BIALMED Sp. z o.o; ASCLEPIOS S.A.

Pod koniec września planowana jest dostawa szczepionki w opakowaniach zbiorczych (10 strzykawek) nie objętą refundacją – dedykowaną dla instytucji/szpitali/przychodni/punktów szczepień przez podmioty wskazane przez Ministra Zdrowia – RARS (Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych) https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/1581
https://www.gov.pl/web/zd

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Biuro prasowe Viatris / Mylan
e-mail: grypa.biuroprasowe@expertpr.pl
Magdalena Owoc, tel.: 607 404 138
Ostatnia aktualizacja  2021-09-01