Poznaj Viatris

Mylan jest teraz częścią Viatris, nowej globalnej firmy farmaceutycznej, której celem jest umożliwienie ludziom zdrowszego życia na każdym jego etapie.

Chociaż strona internetowa Mylan pozostaje na razie aktywna, zachęcamy do odwiedzenia strony Viatris, aby dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w zwiększanie dostępu do wysokiej jakości leków dla pacjentów, kiedykolwiek i gdziekolwiek ich potrzebują.

Sep 7, 2020

Dostępność szczepionki przeciw grypie 2020/21

Jako producent szczepionki przeciw grypie, w sposób odpowiedzialny angażujemy się i wspieramy Ministerstwo Zdrowia w dbaniu o zdrowie publiczne polskich pacjentów. Tym samym dołożyliśmy wszelkich starań, aby dostarczyć możliwie największą  ilość produktu na rynek polski. 

Mamy świadomość, że w tym wyjątkowym czasie związanym z pandemią COVID-19 szczepienia przeciw grypie stały się przedmiotem zwiększonego zainteresowania w całej Europie. 
W związku z tym podaż szczepionki Influvac Tetra na polskim rynku będzie ograniczona.
 
Informujemy, że wszystkie dostawy szczepionki przeciw grypie Influvac Tetra firmy Mylan na sezon 2020/21 zostały już zrealizowane do hurtowni farmaceutycznych.


Mylan zaspokaja zapotrzebowanie podmiotów uprawnionych wyłącznie poprzez niezależne hurtownie farmaceutyczne, z którymi ma podpisane umowy dystrybucyjne. Hurtownie te  prowadzą niezależną od Mylan działalność sprzedażową i politykę cenową. 

W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt z wybraną hurtownią farmaceutyczną z poniższej listy m.in.:

BIALMED Sp. z o.o.
Centrala Farmaceutyczna CEFARM S.A.
DOZ Spółka Akcyjna Direct Spółka Komandytowa
Farmacol Logistyka Sp. z o.o.
HURTAP S.A.
Hurtownia Farmaceutyczna mgr. farm. J. Bieńkowski s.j.
LUBFARM S.A.
MEDICARE GALENICA SP. Z O.O.
NEUCA Spółka Akcyjna
NOVO S.A.
Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.
Poltraf Sp. z o.o.
PORFARM Sp. z o.o.
PROFARM PS Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej SLAWEX Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Aptek Multi Pharme S.A.
SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.
URTICA Sp. z o.o.

Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 24.08.2020 szczepionka przeciw grypie Influvac Tetra (EAN:05909991347352) od 01.09.2020 jest objęta refundacją wg listy A.1 (Leki refundowane dostępne w aptece na receptę w całym zakresie zarejestrowanych wskazań i przeznaczeń lub we wskazaniu określonym stanem klinicznym) z poziomem odpłatności 50%, która przysługuje pacjentom  w celu profilaktyki grypy u osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj.: 1) po transplantacji narządów, 2) chorujących na niewydolność układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, niewydolność nerek, nawracający zespół nerczycowy, choroby wątroby, choroby metaboliczne (w tym cukrzycę), choroby neurologiczne i neurorozwojowe; 3) w stanach obniżonej odporności (w tym po przeszczepie tkanek i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego) oraz u kobiet w ciąży. 
Zwracamy uwagę, że w związku z objęciem refundacją Influvac Tetra zastosowanie mają ceny i marże sztywne.                        

 
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z recepcją Mylan:
Mylan Healthcare Sp. z o.o.
Ul. Postępu 21B
02-676 Warszawa
tel: + 48 22 546 64 00
mail: recepcja@mylan.com 

lub biurem prasowym Mylan: grypa.biuroprasowe@expertpr.pl

Dodatkowe informacje dostępne w Charakterystyce Produktu Leczniczego Ostatnia aktualizacja  2020-09-29