Poznaj Viatris

Mylan jest teraz częścią Viatris, nowej globalnej firmy farmaceutycznej, której celem jest umożliwienie ludziom zdrowszego życia na każdym jego etapie.

Chociaż strona internetowa Mylan pozostaje na razie aktywna, zachęcamy do odwiedzenia strony Viatris, aby dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w zwiększanie dostępu do wysokiej jakości leków dla pacjentów, kiedykolwiek i gdziekolwiek ich potrzebują.

Apr 1, 2021

Ogłoszenie POSTĘPOWANIA na zakup szczepionki przeciw grypie Influvac Tetra na sezon 2021/2022

W celu pozyskania dodatkowej puli szczepionek przeciw grypie dla Polski na sezon 2021/22, Viatris/Mylan ogłasza nowy projekt przed sezonem grypowym.

Do udziału w projekcie zapraszamy: Hurtownie farmaceutyczne oraz podmioty lecznicze

Termin przeprowadzenia postępowania: 28-30.04.2021

Sposób realizacji postępowania: w załączniku do procedury postępowania

Uwaga! Ogłoszenie dotyczy tylko szczepionki nierefundowanej (10-pack).

Sezon 2020/2021 spowodował w Polsce znaczny wzrost popytu +100% na szczepionki przeciwko grypie, z jednoczesnym deficytem ich podaży. Co ważne w dobie pandemii COVID-19, zaistniała sytuacja wynika m.in. z potrzebnych działań Ministerstwa Zdrowia, dotyczących rozszerzenia refundacji oraz zapewnienia finansowania szczepień dla pracowników ochrony zdrowia, rekomendacji i kampanii medialnych na temat szczepień, jak również działań samorządów oraz pracodawców, w celu zapewnienia ochrony dla swoich pracowników. Jednocześnie, zbyt późne zgłoszenie i potwierdzenie zwiększenia zapotrzebowania z polskiego rynku, nie dawało producentom szczepionek szans na dostarczenie dodatkowej puli preparatów do Polski. W ostatniej chwili, zamówienia nie mogły zostać zrealizowane, a nabywcy mieli do czynienia z wątpliwymi, często niezweryfikowanymi ofertami podmiotów, które wykorzystywały popyt przy deficycie rynkowym, do  wielokrotnego zwiększenia cen szczepionek. Tym samym, wielu polskich obywateli pozostało bez możliwości zaszczepienia się.

Prognoza zapotrzebowania dla Polski na sezon 2021/22 wynosi 3,3 mln sztuk szczepionek, co stanowi 45% wzrostu w stosunku do sezonu 2020/21. Co ważne, decyzje o podziale ilościowym szczepionek w EU na poszczególne kraje, zapadają maksymalnie do końca kwietnia! Przewiduje się, że wirus grypy będzie nadal współwystępował z wirusem COVID-19, co stwarza ryzyko jeszcze większego obciążenia służby zdrowia. Obecnie w Europie wciąż utrzymuje się duży popyt z występującym deficytem, wynikającym z ograniczeń w produkcji. Równolegle trwa konkurencja zwiększania cen (+20%), organizowane są przetargi centralne. Mamy do czynienia z wysokim prawdopodobieństwem, że ponownie zabraknie szczepionek przeciw grypie dla wielu polskich pacjentów. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację rynkową oraz utrzymujące się zagrożenie epidemiczne, dla firmy Viatris/Mylan jako producenta, kluczowe jest zagwarantowanie większej liczby szczepionek przeciw grypie poprzez potwierdzenie zamówień z Polski do końca kwietnia, ze względu na ograniczone zdolności produkcyjne i gwałtownie rosnące zamówienia z innych rynków.

Aby znacząco poprawić dostępność szczepionek, Viatris rozpoczyna projekt w celu zagwarantowania dodatkowej puli szczepionek. Program ma na celu:

  1. Zapewnienie odpowiednio wyższej/dodatkowej alokacji dla pacjentów w Polsce poprzez zagwarantowanie wystarczająco konkurencyjnych cen w porównaniu ze średnimi poziomami cen w Europie.
  2. Zapobieganie nadmiernie wysokim/nieetycznym cenom wynikającym ze spekulacji lub zakupów na ostatnią chwilę od niezweryfikowanych dostawców.Inicjatywa Viatris wykracza poza zobowiązanie wobec MZ i NFZ tj. dla polskich pacjentów kwalifikujących się do refundowanych szczepionek, które zostaną spełnione. Niezależnie zabezpieczamy dostawy na rynek szczepionki refundowanej!

Jeśli są Państwo zainteresowani zapewnieniem dostaw z dodatkowej alokacji szczepionek przeciwko grypie, serdecznie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie.

Co zrobić, aby wziąć udział w przetargu?

Aby przystąpić do przetargu, należy przejść weryfikację kryteriów wymagań minimalnych a następnie wziąć aktywny udział w opisanym programie, poprzez złożenie i potwierdzenie oferty zakupu szczepionki Influvac Tetra (10-pack) na sezon 2021/22. Mamy nadzieję, że pozwoli to Państwu lepiej zabezpieczyć dostawy dla swoich klientów w Polsce, dzięki czemu będziemy mogli zaszczepić  znacznie więcej pacjentów, w porównaniu do roku 2020.

Będzie to miało kluczowe znaczenie dla wsparcia polskiego systemu opieki zdrowotnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym projekcie.

PLIKI DO POBRANIA:

Zasady postępowania Influvac tetra

Formularz kwalifikacyjny

Harmonogram postępowania


Więcej informacji udziela:
Ostatnia aktualizacja  2021-04-01