Poznaj Viatris

Mylan jest teraz częścią Viatris, nowej globalnej firmy farmaceutycznej, której celem jest umożliwienie ludziom zdrowszego życia na każdym jego etapie.

Chociaż strona internetowa Mylan pozostaje na razie aktywna, zachęcamy do odwiedzenia strony Viatris, aby dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w zwiększanie dostępu do wysokiej jakości leków dla pacjentów, kiedykolwiek i gdziekolwiek ich potrzebują.

Aug 3, 2022

Influvac Tetra sezon grypowy 2022-2023 dostępność szczepionki

Influvac Tetra

W obecnym sezonie grypowym Mylan dostarczy do Polski wyłącznie refundowaną szczepionkę przeciw grypie Influvac Tetra.

Szczepionka w opakowaniu pojedynczym, dystrybuowana wyłącznie przez hurtownie farmaceutyczne, objętą refundacją przez Ministra Zdrowia Profilaktyka grypy u osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj.:

1) po transplantacji narządów,
2) chorujących na niewydolność układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, niewydolność nerek, nawracający zespół nerczycowy, choroby wątroby, choroby metaboliczne (w tym cukrzycę), choroby neurologiczne i neurorozwojowe;
3) w stanach obniżonej odporności (w tym po przeszczepie tkanek i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego) oraz u kobiet w ciąży.

Lista dystrybutorów szczepionki Influvac Tetra objętej refundacją MZ

ASCLEPIOS

BIALMED

BIEŃKOWSKI

CEFARM - C.F.

DOZ DIRECT

FARMACOL S.A.

HURTAP

LUBFARM

MEDICARE

MULTI PHARME S.A.

NEUCA S.A.

NOVO S.A.

PGF - HURT Sp. z o.o.

PROFARM

SALUS INTERNATIONAL

SLAWEXOstatnia aktualizacja  2022-08-04